این قسمت از سایت در حال بروزرسانی می باشد، از شکیبایی شما سپاس گذاریم

دانشگاه های آمریکا

ایالات متحده آمریکا با حدود 5800 دانشگاه و موسسه آموزش عالی امکان تحصیل برای تمامی افراد در تمامی سطوح را فراهم کرده و با جذب دانشجویان بسیاری از کشور های دیگر جهان رتبه اول را در جذب دانشجو بخود اختصاص داده است.

کشور آمریکا در همه رشته ها بخصوص با داشتن بیش از 120 دانشگاه علوم پزشکی که به دانشجویان در رشته های مختلف علوم پزشکی آموزش می دهد جزو پیشرفته ترین و مجهز ترین کشور های دنیا در این زمینه محسوب می شود. دانشگاه های آمریکا به دلایل زیادی خاستگاه دانشجویان از سراسر دنیا بوده و سطح علمی بالای اساتید و امکانات پیشرفته، دارا بودن گرایش های مختلف در رشته های متنوع و امکان اخذ وام و بورسیه تحصیلی از طرف دانشگاه به دانشجویان، توانسته است آمریکا را به اولین هدف دانشجویان از سراسر دنیا تبدیل کند.

دانشگاه ها در آمریکا اغلب به سه دسته تقسیم بندی می شوند:

1- دانشگاه های دولتی و ایالتی(Public):

در این دانشگاه ها بودجه به صورت کامل از طرف دولت و یا ایالت تامین شده و بیشتر دانشجویان بومی به صورت رایگان تحصیل می کنند و دانشجویان خارجی برای اخذ بورسیه کار بسیار سختی خواهند داشت و یا برای ثبت نام شهریه بالایی را می بایست پرداخت کنند.

2- دانشگاه های خصوصی غیر انتفاعی(non- profit private):

برخلاف دانشگاه های عمومی، هیچگونه کمکی از طریق دولت و سازمان های وابسته در زمینه تامین منابع مالی و یا امور اداری و زیر بنایی دریافت نمیند و به وسیله بخش خصوصی تامین اعتبار می گردد. ولی این دانشگاه برای پژوهش و تحقیق می توانند از بنیاد ملی علوم آمریکا، موسسات ملی بهداشت و وزارت نیرو کمک مالی دریافت کنند. در بسیاری از کشور های جهان چنین دانشگاه هایی وجود ندارند. دانشجویان و متقاضیان تحصیل در سراسر دنیا با توجه به قوانین کلی و داخلی دانشگاه می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند.

3- دانشگاه های خصوصی انتفاعی(Profit Private):

دانشگاه هایی که اکثرا به صورت از راه دور و آنلاین اقدام به برگزاری دوره و جذب دانشجو می کنند و دانشویان برای تحصیل نیاز به حضور در دانشگاه را ندارند. معمولا مدارک این دانشگاه ها برای تحصیل و یا بازارکار اعتبار بالایی ندارند یا مورد تایید نیستند. لازم به ذکر است که دانشگاه های آمریکا برای ورود دانشجو به دانشگاه قوانین خاصی دارند ولی به صورت کلی همه دانشگاه نیاز به مدرک زبان بین المللی آیلتس یا تافل و در زمینه ها و مقاطع مختلف آزمون های مورد نیاز خود را مانند GRE، GMAT، SAT، و ... را از دانشجویان طلب می کنند.

سیستم دانشگاهی آمریکا نگاه ویژه ای به ورزش دارد و تجهیزات و سرمایه های قابل توجهی را صرف ورزش دانشجویان می کند و این بخاطر عضویت در لیگ های ورزشی درون ایالتی و یا کشوری است که در صورت نتیجه گیری و یا با حق پخش مسابقات سود های بسیار خوبی را نصیب دانشگاه می کند و همچنین دانشجویان می توانند در کنار تحصیل به ورزش پرداخته و از امکانات ویژه استفاده کنند.

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه نام و ایمیل خود را وارد نمایید.

درباره ما

مجموعه پرتال اخذ ویزا و خدمات اعزام دانشجو، با سابقه چندین ساله در امر اخذ پذیرش دانشجویی و اخذ ویزا برای هموطنان عزیز، خدمت رسانی می کند. از بنیادی ترین اهداف این مجموعه خدمت رسانی به جوانان این مرز و بوم و کمک به پیشرفت ایشان و کمک به پیشرفت جامعه خود، می باشد.

تماس با ما

پرتال خدمات اعزام دانشجو با چندین سال سابقه ارائه خدمات پذیرش تحصیلی و اپلای

 

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

| 09387676266| | 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Cyan Green Orange

Body

Background Color
Text Color

Background

Patterns for Layour Style: Boxed
Layout Style
Select menu